KONST / Litografier / Färglitografi 12837083
nr 1283 7083
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Färglitografi, Ansikte. Signerad, numrerad 9/100. Motivet: 48x70 cm
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 21 oktober 2019
kl 18:45:45
21/10 18:20:16
21 okt
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström